04 Ara 2019

Türk Müziği’nin Çocuk Korosu Albümü “Umut Çiçekleri”

İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’nın (TMDK) bir kolu olan Müzik Ortaokulu/ Müzik ve Sahne Sanatları Lisesi öğrencilerinden oluşan Prof. Dr. Selahattin İçli Çocuk Korosu, “Umut Çiçekleri” isimli albüm çalışmasını hayata geçirdi. Albümün lansman konseri 30 Kasım’da Beşiktaş Belediyesi Süleyman Seba Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Haber: İTÜ Medya ve İletişim Ofisi

Türkiye’nin ilk Türk Müziği Devlet Konservatuvarı olan İTÜ TMDK, Türk Müziğinin gelişimi ve geleceği için sanatçı yetiştirmeye ve eser üretmeye devam ediyor. 

umut_cicekleri_web_2019 (4)
“Türk Müziği Geleneğini Devam Ettiriyoruz.”

İTÜ TMDK’nın Müzik Ortaokulu ve Müzik ve Sahne Sanatları Lisesi öğrencilerinden oluşan Prof. Dr. Selahattin İçli Çocuk Korosu, Türk Müziği ve Türk Müziği çocuk şarkılarından oluşan eserlerin yer aldığı “Umut Çiçekleri” isimli albüm çalışmasını yayınladı. Türk Müziğinin geleceği olan çocukların hayat verdiği 13 eserlik albümün lansman konseri Süleyman Seba Kültür Merkezi’nde seyircinin beğenisine sunuldu. Lansman konserinin açılışında konuşan İTÜ TMDK Müdürü Prof. Serpil Murtezaoğlu “İTÜ TMDK Prof. Dr. Selahattin İçli Çocuk Korosu, yetiştirdikleri öğrenciler gibi küçük yaşta konservatuvarımıza girmiş Öğretim Görevlisi Yeşim Altınel Çoban ve Dr. Öğretim Üyesi Şirin Karadeniz’in düşüncesi, özverisi ve gayreti ile oluşmuştur. Bu bağlamda geleneği devam ettiriyoruz. Ustalardan alıp çocuklara, gençlere ulaştırıyor; onları da ustalara dönüştürüyoruz.” dedi.
Genel Sanat Yönetmenliğini Neşe Yeşim Altınel Çoban ve Şirin Karadeniz Güney'in yaptığı, eser düzenlemeleri Şirin Karadeniz Güney ve Orkun Zafer Özgelen'e ait olan albüm, 70 çocuk korist tarafından seslendirildi.

umut_cicekleri_web_2019 (9)
Konserde konuşan İTÜ TMDK Müzik Ortaokulu ve Müzik ve Sahne Sanatları Lisesi Müdürü Ali Kazım Akdağ da: “İTÜ TMDK Müzik Ortaokulu / Müzik ve Sahne Sanatları Lisesi Selahattin İçli Çocuk Korosu kültürümüzün yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması adına önemli bir görevi yerine getirmektedir. Geçmişten aldığımız kıymetli müzik mirasımızı öğrencilerimiz aracılığıyla çocuklarımıza emanet ederek, emekle yoğrulmuş bu kıymetli çalışmayı dinlemek bizler için umut ve aynı zamanda gurur vesilesi olmuştur.” sözlerini dile getirdi.

“Türk Müziği Alanında Koro ve Orkestra Çalışması Yapıyorlar.”

Prof. Dr. Selahattin İçli Çocuk Korosu, orkestra ile birlikte toplamda 70 koristten oluşuyor. Müzik Ortaokulu ve Lisesinde öğrenim gören öğrencilerin Türk Müziği alanında yaptıkları koro ve orkestra alanında çalışmaları sergiledikleri bir toplu icra olarak performanslarıyla dinleyici karşısına çıkıyor. Koronun şefliğini İTÜ TMDK Kompozisyon Bölümü Öğretim Görevlisi N. Yeşim Altınel Çoban yürütüyor.

Albüm çok yakında tüm müzik marketlerde yerini alırken dijital platformlar üzerinden de dinlenebilecek.

İTÜ Ayazağa Kampüsü

Rektörlük Binası Maslak-Sarıyer / İstanbul

İTÜ Ayazağa Kampüsü Telefon

0212 285 30 30 (40 Hat)

İTÜ Ayazağa Kampüsü Fax

0212 285 29 10

İTÜ
More than one Google Analytics scripts are registered. Please verify your pages and templates.