12 Şub 2020

Teknofest 2020 Teknoloji Yarışmaları Başvuruları Başladı

2019 yılında 1,5 milyondan fazla ziyaretçiyle dünya rekoru kıran TEKNOFEST, bu yıl 22-27 Eylül'de Gaziantep Havalimanı'nda gerçekleşecek. Festival kapsamında düzenlenen 23 farklı kategorideki yarışma başvuruları 15 Mart’a kadar devam ediyor.

Haber: İTÜ Medya ve İletişim Ofisi

Üniversitemizin akademik paydaşları arasında olduğu, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3) ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde düzenlenen TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali tanıtımı, Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi'nde yapıldı. İlkokul, ortaokul, lise, üniversite ve mezunlara yönelik TEKNOFEST 2020'de havacılıktan otomotive, tarım teknolojilerinden simülasyon sistemlerine, su altı araçlarından eğitim teknolojilerine kadar uzanan geniş bir yelpazede düzenlenecek 23 farklı kategoride yer alan Teknoloji Yarışmaları için başvurular başladı.

Teknoloji Yarışmalarında 3 Milyon TL üzerinde ödül, 4 Milyon TL üzerinde malzeme desteği

Bu yarışmalar doğrultusunda Türkiye’de gençlerin millî teknoloji üretme ve geliştirme konusunda ilgilerinin arttırılması hedefleniyor. Bu alanda çalışan binlerce gencin projesine destek olmak için, ön elemeyi geçen takımlara toplamda 4 Milyon TL'nin üzerinde malzeme desteği sağlanıp, TEKNOFEST 2020 Gaziantep'te yarışarak dereceye girmeye hak kazanan takımları ise 3 Milyon TL'nin üzerinde ödül bekliyor.

Başvuruları 15 Mart'a kadar www.teknofest.org adresi üzerinden devam edecek yarışmada, takımlara malzeme desteğinin yanı sıra teknik danışmanlık da sunulacak. Geçtiğimiz yıl rekorlara imza atan ve dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivallerinden olan TEKNOFEST'e bu yıl da yurt dışından takımların teknoloji yarışmalarına başvuruları kabul ediliyor.

İTÜ Ayazağa Kampüsü

Rektörlük Binası Maslak-Sarıyer / İstanbul

İTÜ Ayazağa Kampüsü Telefon

0212 285 30 30 (40 Hat)

İTÜ Ayazağa Kampüsü Fax

0212 285 29 10

İTÜ
More than one Google Analytics scripts are registered. Please verify your pages and templates.