02 Haz 2020

Öğrencimiz Didem Kıryaman’ın ABD’de Mezuniyet Sevinci

North Carolina State University, Wilson College of Textiles da “3+1+Yüksek Lisans” programını başarıyla tamamlayan İTÜ Tekstil Teknolojileri ve Tasarımı Fakültesi Tekstil Mühendisliği Bölümü öğrencisi Didem Kıryaman mezun olmaya hak kazanan ilk öğrenci oldu.

Haber: İTÜ Medya ve İletişim Ofisi

Haber Yayın Tarihi: 2 Haziran 2020

İTÜ Tekstil Teknolojileri ve Tasarımı Fakültesi ile Amerika’nın en prestijli Tekstil Okulu North Carolina State University, Wilson College of Textiles arasında imzalanmış olan “3+1+Yüksek Lisans” Programı kapsamında, öğrencimiz Didem Kıryaman programı başarı ile tamamlayarak İTÜ’den mezun olmaya hak kazandı. Lisans eğitimini tamamlauan Kıryaman, North Carolina State University, Wilson College of Textiles’da yüksek lisans eğitimi almaya hak kazandı.

Didem Kıryaman mezuniyetle ilgili düşüncelerini şöyle açıkladı: “İTÜ Tekstil Mühendisliği Bölümü’nün son yılını “3+1+Yüksek Lisans” Programının şartlarını sağlayarak North Carolina State Üniversitesinde (NCSU) okumak üzere hak kazanan ilk öğrenci oldum. Her ne kadar ilk öğrenci olmanın türlü zorlukları ile karşılaşmış olsam da İTÜ’deki ve NCSU’daki danışmanlarım sayesinde hepsinin üstesinden geldim. Bu program boyunca bitirme projemi Under Armour ile birlikte yapma şansı bulurken yüksek lisans dersleri alarak profesörler ile birlikte çalışmaya başladım. Bu sayede 2020 Güz Döneminde başlayacağım yüksek lisans programından 2 dönem içerisinde mezun olma imkanını elde ettim. Aynı zamanda bu program ile birlikte hayatımda ilk defa Türk kültüründen ve toplum yapısından çok farklı bir yerde tek başıma yaşama fırsatı buldum. Bu program İngilizceye olan hakimiyetimi arttırırken kişisel gelişimim ve akademik kariyerim açısından da bana çok fayda sağladı. Bu süreç içerisinde bana desteklerini esirgemeyen Sayın Nazan Okur ve Burçak Kayaoğlu Hocalarıma ne kadar teşekkür etsem az. Akademik kariyer hedefleyen ya da Ar-Ge departmanında çalışmayı hedefleyen arkadaşlarıma bu programı mutlaka gözden geçirmelerini tavsiye ederim.”

İTÜ Ayazağa Kampüsü

Rektörlük Binası Maslak-Sarıyer / İstanbul

İTÜ Ayazağa Kampüsü Telefon

0212 285 30 30 (40 Hat)

İTÜ Ayazağa Kampüsü Fax

0212 285 29 10

İTÜ
More than one Google Analytics scripts are registered. Please verify your pages and templates.