15 Eyl 2020

Öğrencimiz Ali Aksu Atletizm Şampiyonası’nda Türkiye Üçüncüsü

İstanbul Teknik Üniversitesi Atletizm Takımı sporcularından İTÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü öğrencimiz Ali Aksu, 87. Türkiye Büyükler ve U-23 Atletizm Şampiyonaları’nda Türkiye Üçüncüsü oldu.

Haber: İTÜ Medya ve İletişim Ofisi

Haber Yayın Tarihi: 15 Eylül 2020

İstanbul Teknik Üniversitesi Atletizm Takımı sporcularından öğrencimiz Ali Aksu, 87. Türkiye Büyükler ve U-23 Atletizm Şampiyonaları’nda 400 metre branşında 49.55 saniyelik derecesiyle U23 Erkekler 400 Metre Türkiye Üçüncüsü oldu.

Atletizm hayatıma üniversite takımıyla başladığını söyleyen Aksu, “Bu sene takımda 2. yılımı geride bıraktım. Bu yıl pandemi dolayısıyla uzun bir süre sahada idman yapamadık. Bu sıkıntılı süreçte evde idmanlara devam edip formumu olabildiğince korumaya çalıştım. Haziran ayında stadyumumuzun açılmasıyla birlikte hızlı bir şekilde Türkiye Şampiyonası için hazırlıklara başladık ve şampiyonada Türkiye 3.'lüğü derecesini elde ettik. Gelecek sezonda aynı gayretle hazırlanıp derecemizi geliştirmeyi hedefliyoruz. Bu süreçte her zaman yanımda olan, bu başarının en büyük mimarlarından, Baş Antrenörüm İTÜ Kontrol ve Otomasyon Bölümünden öğretim üyesi Prof.Dr. İbrahim Eksin'e, Yardımcı Antrenörlerim Murat Akdağ ve Rena Sanyal'a ve Boğaziçi /İstanbul Teknik Üniversitesi Atletizm Takımı üyelerine teşekkürü bir borç bilirim.” dedi.


İTÜ Ayazağa Kampüsü

Rektörlük Binası Maslak-Sarıyer / İstanbul

İTÜ Ayazağa Kampüsü Telefon

0212 285 30 30 (40 Hat)

İTÜ Ayazağa Kampüsü Fax

0212 285 29 10

İTÜ
More than one Google Analytics scripts are registered. Please verify your pages and templates.